Information in Polish PDF Print E-mail
Written by Union Ridge School   

Witamy polskich uczniow!
Szkoła Union Ridge, wyrózniona państwową nagrodą “School of Excellence”, została zalożona w 1876 roku. Jesteśmy jedyną szkołą w dystrykcie szkolnym w Harwood Heights, w stanie Illinois. Do naszej szkoły uczęszcza 600 uczniów począwszy  od przedzkola do ósmej klasy, czyli w wieku od trzech do czternastu lat. Nasz personel szkolny obejmuje 80 osób, w tym wiele osób polskiego pochodzenia.  Naszym celem jest wydobycie potencjału uczniów i rozwinięcie ich możliwości.

Szkoła Union Ridge daje swoim polskim uczniom dużo ciepła i stwarza dobrą atmosferę do nauki. Na nasz program nauczania składają się  zajęcia z jezyka angielskiego, matematyki, biologii połaczonej z chemią i fizyką, a także historii. Mamy dwujęzyczny polski program nauczania, którego zadaniem jest nauczanie polskich dzieci języka angielskiego.

Oferujemy także bezpłatne zajęcia przedszkolne dla trzy- i czterolatków prowadzone przez mówiących po polsku nauczycieli. Posiadamy również bardzo dobrze rozwinietą bazę kulturalną, składającą się z zajęć wychowania muzycznego, zajęć plastycznych i chóru.

Niedawno uczniowie naszej szkoły uhonorowali śmierć polskiego prezydenta Lecha Kaczyńskiego i pozostałych 95 ofiar wypadku w Rosji odśpiewaniem hymnu polskiego.
Oto wideo:   

Szkoła otwarta jest w godzinach od 8:00 do 4:00. Proszę wstąpić do naszej szkoły lub zadzwonić po wiecej informacji. Zaznaczamy, że uczniowie muszą mieszkać w obrębie naszego dystryktu szkolnego aby uczęszczać do naszej szkoły bez dodatkowych opłat. Aby uzyskać informacje odnośnie rejestracji, proszę skorzystać z poniższego adresu:

Program Przedszkolny w szkole Union Ridge:
Szkoła Union Ridge oferuje zatwierdzony przez stan, wysokiej jakości program dla najmłodszych, od trzech do pięciu lat. Na jednego nauczyciela przypada dziesięcioro dzieci. Nasi wysoce wykwalifikowani nauczyciele mówią po polsku i posiadają dużą wiedzę z zakresu rozwoju i naucznia dziecka. Program ten jest sponsorowany przez stan i jest całkowicie bezpłatny. Chętnych do korzystania z tego programu jest wielu, tak że najlepiej zapisać dziecko na listę zanim ukończy ono trzy lata.

Aby zasięgnąć więcej informacji na temat tego programu, proszę skorzystać z poniższej strony internetowej:


Program Dwujęzyczny w szkole Union Ridge:
Nasza szkoła bierze pod uwagę i docenia polskich uczniów  i ich wkład do naszej szkolnej rodziny. Aby zachęcić naszych polskich uczniów do nauki języka angielskiego, należy wspierać ich w każdej dziedzinie życia, nie tylko w szkole, ale także w życiu kulturalnym i osobistym. Program Dwujęzyczny pomaga naszym uczniom wszystkimi możliwymi środkami osiągnąć jak nalepsze rezultaty w nauce, a także zachęca do podejmowania coraz to nowych wyzwań. Nasza wysoce wykwalifikowana kadra nauczycielska, posługująca się biegle zarówno językiem angielskim jak i polskim, pracuje z uczniami dwujęzycznymi od klasy pierwszej do ósmej, pomagając im nie tylko w nauce języka angielskiego, ale także w innych przedmiotach, jak na przykład matematyka  i historia. Posiadamy także program pomocy w odrabianiu prac domowych, oraz w razie potrzeby służymy jako tłumacz podczas wywiadówek szkolnych.


Programy w szkole Union Ridge dla polskich rodziców:
Ponad 200 uczniów naszej szkoły pochodzi z polskich rodzin. Zachęcamy naszych polskich rodziców do brania czynnego udziału w życiu naszej szkoły i do zostania członkiem Komitetu Rodzicielskiego (Parent-Teacher Organization). Oferujemy także wieczorowe zajęcia z języka angielskiego dla rodziców i dorosłych. Więcej informacji uzyskacie Państwo dzwoniąc do sekretariatu szkolnego.

Społeczność polska w Harwood Heights:
Miasteczko Harwood Heights zamieszkuje duża i aktywna polska grupa społeczna.
Według najnowszych informacji, 37% rodzin w Harwood Heights ma polskie korzenie. W naszym miasteczku mamy wiele polskich sklepów. Także duży procent banków i restauracji zatrudnia pracowników mówiacych po polsku. Duża liczba uczniów mówiących po angielsku, a będących polskiego pochodzenia, uczęszcza na lekcje religii i języka polskiego, historii i geografii do pobliskiej szkoły polskiej im. Kazimierza Pułakiego: http://www.szkolapulaskiego.org


Jeśli chielibyście Państwo zasięgnąć więcej wiadomości na temat naszej społecznosci, oto lista żródeł internetowych:
Konsulat Polski: http://www.polishconsulatechicago.org/
Aktualne wydarzenia w polskiej społeczności: http://polskiinternet.com

Last Updated ( Thursday, 29 April 2010 )